YURT DIŞI İŞTİRAKLER
Anasayfa > YURT DIŞI İŞTİRAKLER
 

Dünya Bor Lideri Eti Maden, dünyanın önemli merkezlerinde sürekli büyüme hedefleriyle oluşturduğu güçlü iş birliklerini aktif olarak devam ettirerek dünyada bor ve bor içerikli ürünlerin etkin olarak kullanılmasına katkı sağlamaktadır.

Finlandiya’da kurulan AB Etiproducts OY ile İskandinavya, Doğu Avrupa, Rusya, Orta Asya ve Afrika pazarlarında bor ürünleri pazarlama, satış ve lojistik operasyonları yürütülmektedir.

Eti Maden ürünlerinin dağıtımını gerçekleştirirken Moskova merkezli ETIPRODUCTS LTD; Birleşik Arap Emirlikleri merkezli ASIAN AGRO CHEMICALS CORP. ve Singapur merkezli BOROCHEMIE INTERNATIONAL PTE. LTD ile Kafkaslar ve Orta Asya operasyonlarını yürütmektedir.

Lüksemburg’da kurulan ve %75’lik hisse ile Eti Maden’in yurt dışı temsilciliklerinden biri olan Etimine SA; Romanya, Slovenya, İtalya, İspanya, Hollanda, Birleşik Krallık, Çek Cumhuriyeti ve Avusturya’da bulunan depolarıyla Türkiye’de üretilen borun lojistik operasyonlarını yönetmektedir.

Başkent Ankara’da genel merkezi bulunan Eti Maden; Amerika Birleşik Devletleri’nin New Jersey şehrinde yerleşik ETIMINE USA ile ürünlerini; ABD, Brezilya ve Kanada başta olmak üzere Kuzey ve Güney Amerika’daki tüm tedarikçilerle buluşturarak, satış ve pazarlama süreçlerini yönetmektedir.

Valencia’da kurulan MARIO PILATO BLAT S.A. ile İspanya operasyonlarını gerçekleştiren Eti Maden, Lüksemburg’da bulunan; Etimine SA, ile başta Avrupa olmak üzere tüm kıtalarda lojistik süreçlerinin yönetimini başarıyla devam ettirmektedir.

Hong-Kong’daki ETİMADEN ASIA PACIFIC LTD. Çin, Tayvan, Kamboçya, Vietnam, Laos, Nepal’de başarılı ortaklıklarını sürdürmektedir.

Türkiye’nin yükselen değeri Eti Maden, global pazarlardaki güçlü konumuyla, her geçen gün yeni paydaşlar edinerek iş ağını genişletmekte, Türkiye ve dünya ekonomisine katkı sağlamaktadır.

%50’lik hisse oranıyla Eti Maden’in yurt dışı temsilciğini üstlenen AB Etiproducts OY, Finlandiya’daki lokasyonunda; Doğu Avrupa, Rusya, Orta Asya ve Afrika’da Eti Maden ürünlerinin satış ve pazarlamasını gerçekleştirerek Türkiye’nin en değerli yer altı kaynağını uluslararası pazara sunmaktadır.

90 ülkede 216 limana sevkiyat gerçekleştirerek dünyanın her yerine kaliteli, güvenilir ve sürdürülebilir bor ve bor ürünleri tedariği sağlayan Eti Maden, Türkiye ve Dünya ekonomisine değer katmaya devam etmektedir.

Güncellenme Tarihi: 2020-09-08 09:34:44

Genel Müdürlük
Kızılırmak Mahallesi 1443. Cadde No:5 06530 Çukurambar-Çankaya/ANKARA
Telefon
+90 (312) 294 20 00
+90 (312) 230 71 84
Kep
etimaden@hs01.kep.tr
© 2024 Eti Maden